Podučava poštovanju snage
Poboljšava koncentraciju
Podučava disciplinu i poštovanje
Poboljšava samopouzdanje
Pomaže kontrolirati agresiju
Uspjeh ovisi o naporima pojedinca. Ako djeca žele pobijediti, ne mogu računati na nekog drugog. Ako izgube borbu, pojedinci za svoj neuspjeh ne mogu nikoga drugoga kriviti. To ih uči da budu odgovorni za svoje djelovanje i odluke.
Djeca se uče poštivati svoju snagu i tehnike, pa tako i razvijaju prezir prema nasilju.
Borilačke vještine neće naučiti djecu samoobrani direktno usmjerenoj na obranu od nasilnika, ali učenje borilačkih vještina može spriječiti dijete da postane nasilnik.
Kratki opis
Judo (jūdō, što znači "nježan način") izvorno je 1882. godine stvorio Jigoro Kano kao fizičku, mentalnu i moralnu pedagogiju u Japanu. Općenito je kategorizirana kao moderna borilačka vještina, koja se kasnije razvila u borbeni i olimpijski sport. Njegova najistaknutija osobina je njen konkurentski element, gdje je cilj baciti protivnika na tlo, imobilizirati ili na drugi način oboriti protivnika, ili prisiliti protivnika da se podvrgne zajedničkom klinču. Udarci rukama i nogama, kao i obrana oružjem dio su juda, ali samo u unaprijed dogovorenim oblicima (kata) i nisu dopušteni u judo natjecanju ili slobodnoj praksi (randori). Praktičar juda se naziva judokom.