Gimnastika

  • Individual sport

  • Olympic sport

Aprašymas

Privalumai vaikams
  • Skatinamas sportiškumas

  • Gerinami socialiniai įgūdžiai

Kaip įgyti sugebėjimai prisideda prie smurto ir atskirties problemų sprendimo
  • Vaikai turi galimybę sužinoti apie socialinius įgūdžius, tokius kaip klausymasis, laikymasis nurodymų, ramybė ir kt.

  • Gimnastai palaiko vienas kitą, konkuruoja sveikais būdais ir supranta, kad bičiuliai yra darbštūs sportininkai, kaip ir jie.

Trumpas aprašymas

Sportinė gimnastika - sporto šaka, apimanti laisvuosius pratimus, atraminius šuolius ir pratimus ant gimnastikos prietaisų. Moterys atlieka (eilės tvarka) atraminius šuolius per 120 cm aukščio stalą, pratimus ant įvairiaaukščių lygiagrečių, ant buomo ir laisvuosius pratimus ant 12 × 12 m kilimo (šiek tiek spyruokliuojančio), vyrai - laisvuosius pratimus ant tokio pat kilimo, pratimus ant arklio su rankenomis, ant žiedų, atraminius šuolius per 135 cm aukščio stalą, pratimus ant lygiagrečių ir skersinio. Laisvuosius pratimus vyrai atlieka per 50-70, moterys (skambant muzikai) - per 70-80 s. Aukščiausio lygio varžybose gimnastai atlieka tik savo kūrybos pratimus. Visi atliekami elementai (pratimai) suskirstyti į grupes pagal sudėtingumą, jos turi savo simbolius: A (lengviausi), B, C, D, E, F, G (sunkiausi). Pratimai vertinami balais pagal tai, kiek gimnastas padaro sudėtingiausių elementų (atmetus klaidas), pratimo kompozicija, atlikimo artistiškumas. Daugiakovės laimėtojas (absoliutusis čempionas) nustatomas pagal surinktą didžiausią balų sumą ant kiekvieno prietaiso, atskirų rungčių - ant kurio nors prietaiso. Finalo varžybose dėl daugiakovės laimėtojo vardo varžosi 24 gimnastai, atrankos varžybose iš viso surinkę daugiausia balų, dėl atskiros rungties laimėtojo - 8 gimnastai, surinkę daugiausia balų ant to prietaiso, dėl komandos laimėtojos vardo - 8 komandos, surinkusios daugiausia balų.

Meninė gimnastika - sudėtingos koordinacijos olimpinė sporto šaka. Ją sudaro choreografijos ir akrobatikos pratimų deriniai, atliekami pagal muziką. Tai judesių menas, leidžiantis perduoti žmogaus būsenas išraiškingais (pirmiausia rankų) judesiais. Meninė gimnastika atsirado 20 a. pr., kai buvo pamėginta kryptingai derinti meną ir muziką atliekant fizinius pratimus. Po 1950, įtraukus akrobatikos, ritminės gimnastikos, šokių ir baleto elementus, meninė gimnastika tapo varžybine sporto šaka, kultivuojama tik moterų. Į meninės gimnastikos varžybų programą įeina pratimai be įrankių ir su jais (šokdyne, lanku, kamuoliu, kuokelėmis, kaspinu). Vertinama judesių emocinė išraiška, plastiškumas, išraiškingumas, lankstumas, judesių koordinacija, gimnasčių artistiškumas ir muzikalumas. Meninės gimnastikos varžybos būna individualiosios daugiakovės, atskirų įrankių, komandinės ir grupinių pratimų.

Naujas blokas
Blokas apie
Blokas apie
Straipsnių sąrašas
Straipsnių sąrašas
Titulinio CTA
Titulinio CTA
Konktaktų forma
Konktaktų forma
Forma skirti surinkti informaciją iš lankytoj
Išplėčiama dėžutė
Išplėčiama dėžutė
Galerijos sąrašas
Galerijos sąrašas
Galerija
Galerija
Galerijos blokas
Galerijos blokas
Žemėlapis
Žemėlapis
Projekto partneriai
Projekto partneriai
Tekstas
Tekstas
Text block used for simple text paragrphs or tables
Video
Video
Įkelkite filmukus iš YouTube arba vimeo platformų
Pasirikite bloko tipą